Jaki lekarz leczy refluks?

Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej powinien dokonać wstępnej oceny GERD. Taki lekarz jest zazwyczaj internistą lub lekarzem zajmującym się ogólną medycyną wewnętrzną i leczy tylko dorosłych.

Inni lekarze podstawowej opieki zdrowotnej mogą być lekarzami rodzinnymi, którzy leczą zarówno dorosłych jak i dzieci. Twój lekarz może leczyć Cię lekami na chorobę refluksową i/lub zlecać badania.

Wizyta u lekarza specjalisty gastrologa

Jeśli przyjmujesz leki, które nie działają lub masz którykolwiek z objawów z wpisu „Kiedy udać się do lekarza„, lekarz może skierować Cię do gastrologa (gastroenterologa).
Gastroenterolodzy to lekarze, którzy przeszli szkolenie w zakresie chorób wewnętrznych i odbyli kilka lat dodatkowego szkolenia w zakresie chorób układu pokarmowego, wątroby i trzustki.

Gastrolodzy wykonują różne zabiegi takie jak endoskopia górna i kolonoskopia.

Gastroskopia

Endoskopia górna polega na wprowadzeniu instrumentów przez usta w dół w celu zbadania przełyku, żołądka i dwunastnicy i może być wykorzystana do oceny GERD. Kolonoskopia jest badaniem przesiewowym w kierunku raka jelita grubego.

Badanie endoskopowe górnego odcinka przewodu pokarmowego

W zależności od miejsca zamieszkania i dostępności lekarzy specjalistów, chirurgów lub lekarzy rodzinnych, mogą oni wykonywać procedury. Możesz zostać skierowany do jednego z tych lekarzy w celu wykonania badania endoskopowego górnego odcinka przewodu pokarmowego w celu oceny Twojego GERD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zabezpieczenie antyspamowe. Rozwiąż działanie: *